Trening mięśni – poziom początkujący

0

Które mięśnie są wykorzystywane w tańcu na rurze?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: wszystkie!

Ramiona, barki, plecy – górna jak i dolna cześć, mięśnie brzucha, skośne, pośladki, uda, łydki, kostki, nadgarstki, przedramiona. Pole dancing jest jednym z tych niesamowitych aktywności, jak kick boxing, która kreuje całe Twoje ciało. To które mięśnie będą pracować i jak mocno zależy oczywiście od tego jakie ruchy będziesz wykonywać na rurce i jak się do nich przyłożysz.

Przez kilka pierwszych tygodni ćwiczeń na rurce możesz oczekiwać intensywnego treningu tych mięśni:

Tułów

Jednym z pierwszych ćwiczeń będzie nauka wejścia na rurkę. Istnieje wiele możliwości podstawowego wspinania się, jednak wszystkie gwarantują pracę Twoich barków, bicepsów, tricepsów, mięśni piersiowych oraz górnej części pleców. Zmierzysz się z własnym ciężarem ciała gdy podciągniesz się na rurce.

Nogi i pupa

Jeśli na zajęciach uczysz się obrotów oraz tańca na podłodze z pewnością bardzo intensywnie będą pracować mięśnie pośladkowe i uda, zwłaszcza, jeśli będziesz robić wiele przysiadów, obrotów, rozciągać się oraz przechodzić z leżenia do stania – ! Wszystkie ruchy taneczne, które dotyczą stania na palcach zmuszają mięśnie pośladków oraz łydek do pracy.

Koordynacja i równowaga

Taniec na rurze wymaga niesamowitej równowagi i koordynacji! Dla początkujących, trening równowagi zaczyna się od nauki obrotów i innych przejść wokół rurki. Obroty są cięższe niż wyglądają, zwłaszcza te, które wymagają, aby kręcić się wokół na jednej nodze. Nauczysz się jak kontrolować szybkość obrotów,  jak połączyć je z innymi. Obroty wzmocnią także mięśnie wokół kostek i mięśnie stóp.

Brzuch

PRAWDZIWY trening dla brzucha nie jest duży, ale zapewniam, że zostanie zauważony nawet podczas początkujących ruchów! Pamiętaj, że próby wyrzeźbienia zewnętrznych mięśni brzucha nie mają najmniejszego sensu, jeśli wewnętrzne (lub poprzeczne) są słabe! Wynika to stąd, że poprzeczne mięśnie stabilizują pozostałe, po za tym będą one niezbędne dla sztuczek do góry nogami. Początkowe ruchy umożliwią Ci wzmocnienie wszystkich partii brzucha co bardzo przyda się w trakcie dalszych ćwiczeń.

Ramiona

Twoja „siła uchwytu” pochodzi z rąk i przedramion. Większość ludzi nie jest przyzwyczajona do używania tych mięśni, dlatego rozpoczynając trening pole dance możesz odczuć napięcie lub ból w mięśniach zginających przedramię. Wspinaczka i utrzymanie się na rurze będzie czerpać siłę z wielu mięśni: z ramion, barków i klatki piersiowej.

Share.

About Author

Leave A Reply