Chiński pole dance

0

 

Jeśli nie słyszałaś i nie widziałaś żadnych filmików tańca chińskiego na rurze musisz to nadrobić – na pewno będziesz zdumiona i zaskoczona. Akrobaci wykonują niesamowite triki wspinając się i opadając z zawrotną szybkością. Poświęć kilka minut aby obejrzeć ten filmik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EsiPGGC2rBs[/youtube]

Styl chińskiego pole dance jest zupełnie inny od zwyczajnego tańca na rurze, istnieje jednak wiele oczywistych podobieństw. Wiele pozycji i chwytów wygląda znajomo, ucząc się chińskiego pole dodasz do swojego tańca nowe ruchy i znajdziesz nowe spojrzenie na poruszanie się wokół rurki.

Nowy rodzaj pole dance

W chińskim pole dance tancerze wykorzystują również metalowe rury, jednak największą różnicą jest to, że zwykle pokryte są gumą. To daje artyście możliwość dodatkowych ruchów i chwytów (sprawia, że niektóre pozycje wykonuje się z większą łatwością), ale oczywiście całkiem wyklucza jakiekolwiek obroty.

W cyrku rury są znacznie wyższe niż te do których jesteśmy przyzwyczajone, niekiedy osiągają 9-10 metrów (mają także o wiele większą średnice). To robi dużą różnicę szczególnie dla akrobatów.
Rury sceniczne do chińskiego tańca są wolno stojące. Zabezpieczają je długie taśmy przy podstawie i przy zakończeniu. Czy to oznacza, że są bardziej niebezpieczne? Pewne jest jedno, gdy pierwszy raz wejdziesz na taką rurę możesz czuć się bardzo niepewnie przez dodatkowe kołysanie.

taniec na rurze

Bolesny taniec

Z pewnością wiesz już wszystko o zachwycających pole pocałunkach, które masz po energicznym treningu, jednak chiński pole w znacznym stopniu jest mniej pobłażliwe: każda odsłonięta część skóry jest narażona na odparzenia w bardzo szybkim czasie jak tylko nastąpi gorące tarcie gdy będziesz ześlizgiwać się z rury w dół. Szczęśliwie, że gumowa powłoka oznacza, że można łapać uzyskać przyczepność przez ubranie, jednak pełna ochrona nie zawsze jest możliwa.

Ciekawostka: Na Wikipedii można przeczytać, że artyści używali odparzonych śladów na swoich ramionach aby rozpoznawać siebie nawzajem.

Taniec tylko dla mężczyzn

Podobnie jak indiański gimnastyczny sport malkhamb , chiński taniec na rurze jest zazwyczaj wykonywany przez męskich akrobatów. Przyczyną tego prawdopodobnie jest w dużej mierze historia (mężczyźni robili to, ponieważ tylko oni mieli taką możliwość), jednak mężczyźni mają większą siłę fizyczną – szczególnie większą wytrzymałość górnej partii ciała – co jest atutem przy wykonywaniu niektórych pozycji i ruchów.

Być może, że najbardziej znaną pozycją chińskiego pole dance (oczywiście jest ona siłowa) jest FLAGA. Poniżej zobaczysz filmik w którym Dominic Lacasse wykonuje flagę przez niewiarygodne 43,5 sekund (to jest rekord świata).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QU16oytkiVA[/youtube]

Nauka chińskiego pole

Lekcja chińskiego pole dance zawsze jest ogromny wyzwaniem , ale także sprawia dużo radości. Nauczysz się głównych pozycji wchodzenia a także pozycji przejścia i odpoczynku. Większość ruchów jest podobnych do pole dance, choć niektóre są znacznie trudniejsze ze względu na niższy poziom przyczepności.

Chińskie wchodzenie po rurze

Aby wchodzić do góry musisz ustawić obie stopy płasko na rurce. Będziesz używać w znacznej mierze opuszek pod palcami na stopie aby wspomagać się przy wejściu. Ważne jest abyś miała biodra skierowane prosto do rury oraz zgięte ramiona. Mając proste ręce bardzo trudno jest wejść do góry. Początki są trudne ale dobre buty ułatwiają bardzo wchodzenie.
Ten rodzaj wchodzenia jest znacznie trudniejszy niż w pole dance, ale sprawia dużo radości na boso jak i w butach. Jest energiczny i w niezwykły sposób możesz dostać się na szczyt rury.taniec na rurze

Próbuj nowych ruchów z chińskiego pole i stwórz swój własny styl tańca na rurze.

Share.

About Author

Leave A Reply